Konkurs „Dary Lasu”

Konkurs „Dary Lasu”

14 czerwca 2017 r. uczniowie Karina Zubek, Bartosz Wojtoń i Oliwia Wołczańska pod opieką pani Małgosi uczestniczyli w wycieczce organizowanej przez Nadleśnictwo Rymanów. Była to impreza z okazji Dnia Dziecka połączona z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego „Dary lasu”, która odbyła się na terenie rezerwatu przyrody „Źródliska Jasiołki”.
Aby dojść do wyznaczonego punktu – pola biwakowego uczniowie musieli pokonać pieszo spory odcinek po rezerwacie przyrody. Po drodze poznali ciekawe okazy roślin, krzewów i drzew. Wiedzę na temat rezerwatu przekazali im przedstawiciele Nadleśnictwa w Rymanowie pan Paweł Grodziński i pani Maria Szkutnik. Z pogórza rezerwatu można było zobaczyć szczyty Bieszczadów oraz góry po stronie Słowacji. Można było popatrzeć na tamy zbudowane przez bobry. Po półtora godzinnym spacerze uczniowie dotarli do pola biwakowego. Tam pani Barbara Kułak wyczytała zdobywców nagród w konkursie ,,Dary lasu”. Z naszej szkoły I miejsce w kategorii kl. 0-I zdobył Karol Cisowski, natomiast w kategorii kl.II-III – I miejsce zdobyła Karina Zubek. Dziękujemy uczniom za udział w konkursie, a zwycięzcom Gratulujemy!!!
Na uczniów na koniec imprezy czekał poczęstunek i „leśne lody”. Mamy nadzieję, że za rok znów pójdziemy szlakiem tak pięknej przyrody, jaką stworzyła nam matka natura.

2017-09-02T17:19:36+00:00