„ Koty, kotki, koteczki”

„ Koty, kotki, koteczki”

Z okazji „Światowego Dnia Kota” w naszej szkole był realizowany projekt edukacyjny, w ramach którego uczniowie wraz z wychowawcami mieli do wykonania kilka zadań, między innymi: poznać tajniki życia tych miłych, sympatycznych futrzaków , poznawać koty – bohaterów bajek, przygotować pytania do „Kocich ekspertów” oraz organizacja akcji charytatywnej: Okaż serce – nakarm kociaka .
Efektem naszych działań był założony „Koci kącik”, w którym zostały zgromadzone kocie akcesoria, zabawki, książki i bajki o kotach, oraz wystawa prac konkursowych „Kocia galeria”. Wśród różnorodności prac znalazły się dzikie koty, nasi milusińscy i bohaterowie bajek. Uwieńczeniem naszych działań były spotkania z „Kocimi ekspertami” wśród których byli: właścicielka kota dachowca, właścicielka kota rasowego oraz lekarz weterynarii. Dzieci zadawały pytania do zaproszonych gości i z uwagą słuchały wielu ciekawych informacji o życiu tych niezwykłych zwierząt.
Na zakończenie odbyły się „Kocie teatralia” czyli krótkie prezentacje artystyczne w wykonaniu każdej z grup. Wszyscy wspaniale się bawili, a w podziękowaniu za pracę i zaangażowanie w zaplanowane działania, dzieci otrzymały dyplomy i medale z wizerunkiem bohatera projektu – „Kota”. Natomiast karma dla kotów i drobne pieniądze zebrane w ramach akcji zostaną przekazane na Towarzystwo Ochrony zwierząt „Animals” w Krośnie.
Dziękujemy właścicielkom kotów i panu doktorowi, że zechcieli wziąć udział w naszych działaniach.

Opracowała: Małgorzata Ziajka

2017-03-06T22:32:52+00:00