„Wśród Artystów ludowych – warsztaty bibułkarskie”

„Wśród Artystów ludowych – warsztaty bibułkarskie”

10 kwietnia w Galerii bajki – „ Rymanowskie Zamczysko”, odbyły się Warsztaty Bibułkarskie zorganizowane w ramach projektu „Mali Giganci”, w których udział wzięli uczniowie kl. 0-III. Warsztaty prowadzone były przez artystki ludowe, przedstawicielki KGW – panią Marię Przybylską i  Władysławę Stapińską.

Mogliśmy zapoznać się z różnymi technikami bibułkarskimi. Dzieci nauczyły się wykonania kilku kwiatów wiosennych,  a następnie połączyły samodzielnie wykonane kwiaty w piękny, kolorowy bukiet.

Prowadzący zajęcia w przejrzysty sposób wyjaśniły metody i techniki wykonywania kwiatów i łączenia je w ciekawe bukiety. Przekazała również wiele tajników tej sztuki. Panie – miłośniczki rękodzieła artystycznego, zaraziła swoja pasją wielu ludzi, również panie biorące udział w naszych warsztatach.

Powstałe kolorowe bukiety, dzieci zabrały ze sobą do domu. Czas upłynął bardzo szybko i w przyjemnej atmosferze. Dziękujemy paniom za nowe umiejętności i doświadczenia, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za miłą zabawę i wspólnie spędzony czas.

2017-06-20T21:39:58+00:00